Jak poprawić jakość życia podczas stosowania Trittico?

Witam Od około roku lecze się z powodu depresji. Przepisane przez lekarza mam Mirzaten oraz Trittico. Na początku wszystko było w porządku i z trudem ale po około 9 godzinach udawało mi się zwlec z łóżka. Ostatnio trochę się to zmieniło - biorąc leki przed snem rano jestem tak śpiący że nie potrafię się podnieść po mniej niż 11-12 godzinach. I tutaj moje pytanie - czy jest jakaś możliwość żeby nie zmieniając leków które biorę już dość długo rano nie być tak nieprzytomnym? Czy mogę zacząć brać je w dzień (i nie spac) a potem normalnie zasnąć w nocy? Czy jak już 'przechodze' leki to potem będę miał problem z zaśnięciem bez nich? Czy jest może jakieś inne rozwiązanie na które dotychczas nie wpadłem? Bardzo proszę o pomoc ponieważ mocno utrudnia mi to życie pozdrawiam serdecznie

Witam! Obydwa leki, które Pan przyjmuje mogą powodować senność i w takich okolicznościach należy rozważyć zamianę, przynajmniej jednego z nich na inny - leczenie nie ma prawa utrudniać normalne funkcjonowanie! Jest cała gama leków stosowanych rano, które nie pogłębiają snu. Przesuwanie natomiast przyjmowanych przez Pana leków na godziny wcześniejsze wydaje się być pomysłem raczej marnym - będzie Pan senny i wieczorem i rano. Proszę rzeczowo przedstawić problem swojemu psychiatrze i uzyskacie jakiś konsensus. Powodzenia W. Łuczkowski.