Jak poprawić jakość życia przy depresji?

Witam, mam stwierdzoną insulinoopornosc przy PCOS. Aktualnie biorę zlecone przez lekarza suplementy diety oraz staram się stosować dietę o niskim Ig. Diabetolog stwierdził,, e leki w moim przypadku nie są konieczne. Z powodu dolegliwości na tle nerwowym i myśli samobójczych planuje udać się do psychiatry. Miałam już dwa epizody depresji, w których zazywalam leki. Sama psychoterapia niestety mi nie wystarcza. Czuję, że znowu potrzebuje leków, ale boję się że ewentualne antydepresanty spotęgują moja insulinoopornosc i dlatego zastanawiam się czy wgl jest sens udać się do psychiatry w umówionym terminie. Moje objawy jednak nasilają się i obniżają jakoś życia. Czy faktycznie branie antydepresantow moze mi przynieść więcej szkody niż pożytku?

Dzień dobry, w tej sprawie może wypowiedzieć się tylko lekarz psychiatra. Proponuję umówić się do niego na wizytę i podzielić się z nim wszystkimi wątpliwościami, o których tu Pani wspomniała. Pozdrawiam