Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poprawić jakość życia przy otyłości?

Witam. Mam 42 lata. Mam otyłość brzuszną . Od ok 2 lat biorę leki Metocard, Romazic i Acard ponieważ mam nadciśnienie, podwyższony cholesterol i umiarkowaną niewydolność serca Echo serca wykazało u mnie niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej. Mimo zażywanych leków coraz gorzej się czuję, duszność sprawia mi nawet chodzenie i mam duszność nawet w czasie snu. A i jeszcze mam bezdechy senne , budzę się na szczęście bo domownicy czuwają nad tym jak śpię , bo bardzo chrapię. Co mam zrobić żeby było lepiej, żebym mogła normalnie funkcjonować. Do jakiego specjalisty się udać . Jaką stosować dietę i ćwiczenia. Proszę o pomoc, bo mam w domu czworo dzieci i cały czas jestem im potrzebna i czasami nie mam siły ,ale nie pokazuję tego po sobie. Jeszcze raz serdecznie proszę o pomoc. Pozdrawiam jak najserdeczniej.
KOBIETA, 42 LAT 7 miesięcy temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Mgr Anna Pujanek Dietetyk, Leszno
34 poziom zaufania

Dzień dobry, z uwagi na bezdech senny, który znacznie zmniejsza komfort, ale i zagraża życiu, sugerowałabym kontakt z lekarzem pulmonologiem w celu skierowania do poradni somnambulicznej i podjęcia leczenia bezdechu. To podstawa, by rozpocząć starania o powrót do zdrowia, ponieważ prawidłowy sen przywróci siły, które będzie można wykorzystać na aktywność fizyczną i wdrożenie prawidłowych nawyków żywieniowych.

0

Dzień dobry,

nadciśnienie, wysoki cholesterol, duszność mogą być następstwem otyłości. Jako dietetyk mogę Pani pomóc w tej kwestii. Aby schudnąć i poprawić stan życia powinna Pani wprowadzić w życie zdrowe nawyki żywieniowe. Dieta nie musi być skomplikowana, droga i wymagająca. Czasem wystarczy kilka zmian a poczuje się Pani lepiej.Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.plPozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

DietetykBlogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy