Jak poprawić stan skóry 31-latka?

Witam,zacznę od tego że od września2017do września 2018 miałem kurację izotretynoina, w trakcie kuracji moja twarz wyglądała dobrze z efektów ubocznych miałem czerwone policzki tzw rumień aczkolwiek nie zawsze, po zakończonej kuracji ów rumień znikł i czerwona twarz już sporadycznie mi doskwierała,ale po 5dniach od zakończenia zaczęły pojawiać się swedzace krostki na skroniach i po bokach czoła, Pani doktor przepisał mi adrederm na 2miesiące i zasugerowała ze może to wynikać z branego przeze mnie antybiotyku który brałem wcześniej z powodu podejrzenia boreliozy,leczac się atredermem pod koniec drugiej buteleczki on już nie pomagał tak dobrze, zapisałem się na kolejną wizytę lecz termin oczekiwania był długi,postanowiłem więc że przez ten czas nie będę niczego używał i zacznę obserwować co dzieję się że skóra ale o dziwo nie było źle,sporadycznie coś wyskakiwalo ale znikało skóra po kąpieli była sucha czasem się luszczyła 4miesiące po kuraci było to w styczniu, w lutym miałem wizytę u endokrynologia z powodu wysokiej prolaktyny która objawiła się u mnie fatalnym samopoczuciem i osłabieniem libido, dostałem lek dostinex na miesiąc pół tabletki co 7dni i polecenie żebym zrezygnował z beta blokerów które miałem na nadciśnienie w dawce 25mg oprócz tego biorę jeszcze raz dziennie ranopril.Wtedy kiedy zrezygnowałem z betaloku a zacząłem brać dostinex jakieś 7dni po pierwszym zażyciu na czole codziennie zaczęły się pojawiać szwedzace krostki z czerwona otoczka które znikały bez śladu ale pojawiały się często,skóra na czole stała się jakaś chropowata i sucha również wrócił silny rumień który jest w tej chwili utrwalony mamy Maj dwa miesiące po ostatniej dawce dostunexu, ostatnio byłym u nowego dermatologa który stwierdził że to trądzik rozowaty i przepisał maść rozex na czolo i maść robiona a na rumień galvenox, nie mówiłem mu o tym jednak i tutaj moje pytanie czy ten lek który miał zbić prolaktyne mógł aktywować t.rozowaty?i czy to na pewno to? A może to przez beto? Czy jeszcze inna opcja że występowało to już podczas kuracji izotrerynoina i przez to te rumieńców? Ale przecież one znikły po, nie mam pomysłu od czego to wszystko, miałem skórę na której słońce nie robiło wrażenia teraz jest wrażliwa i każde wyście na słońce kończy się makabryczne czerwona twarza np skronie do tego ten rumień który wtedy się robi jeszcze gorszy i już cała twarz czerwona,lubię wyjść w góry ale słońce wysiłek i rumień to połączenie fatalne i tak też po takiej wyprawie wyglądam, nie spotkałem nikogo podobnie czerwonego do mnie, jestem załamany wstydzę się przebywać wśród ludzi już

Obawiam się, że za pośrednictwem portalu nie pomożemy w problemie. Jedyne co mogę napisać, to powinien Pan skonsultować się z dobrym specjalistą dermatologii - może ośrodek MSWiA i dermatolodzy tam pracujący