Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Dzień dobry.
To, co Pani opisuje, może wskazywać na posterydowe zapalenie skóry. To często zdarza się po dłuższym stosowaniu leków sterydowych. Bardzo ważna jest teraz odpowiednia pielęgnacja. Proszę ją teraz maksymalnie nawilżać i odżywiać. Proponuję Cetaphil krem, Cicalfate lub Zinalfate krem co najmniej 2 razy dziennie, delikatne zmywanie może być również żelem Cetaphil, a po zmyciu zastosowanie toniku lub hydrolizatu np. wody różanej, żeby przywrócić odpowiednie pH skóry. Doustnie proszę włączyć wit. E w dawce 400 mg/d, wit. c 1500. Bezwzględnie obowiązuje ochrona przed słońcem. Proszę stosować kremy z wysokim faktorem. Miejscowo na krostki na razie Skinoren żel. Pewnie trzeba będzie dołączyć coś mocniejszego, ale to jest na receptę, wiec po konsultacji z lekarzem. Dobrze byłoby wykonać zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, bo to najszybciej zregeneruje i poprawi stan skóry. Przed osoczem warto sprawdzić morfologię, poziom żelaza oraz wit. D3. Na pewno konieczna będzie konsultacja z dermatologiem.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy