Jak poprawić wygląd zęba po wykruszeniu?

Witam. Mam problem z jedynką górną. Problem polega na tym że 9 lat temu ukruszył mi się ząb i dętysta mi go trochę spiłował i nałożył na niego taki wymodelowany ząb. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że mój naturalny ząb chyba się psuje pod tym wymodelowanym i jest dużo ciemniejszy i jeszcze pojawiły się takie kropeczki na nim których nie dam rady wyczyścić. Co ja mogę zrobić aby poprawić wygląd tego zęba? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam,
bez bezpośredniego badania ciężko ocenić co może się dziać. Jeśli zauważyła Pani, że ząb zrobił się ciemniejszy warto wybrać się do stomatologa by skontrolować sytuację. Czy po urazie ząb był bardzo ukruszony, że wykonano leczenie kanałowe? Czasem zdarza się, że po wykonaniu takiego leczenia tkanki zęba ciemnieją.
Czy przebarwienia i kropki są na części, która była odbudowana?

Jeśli ma Pani wątpliwości, badanie u lekarza stomatologa, ewentualnie wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, może pomóc ustalić przyczynę zmiany koloru zęba i pojawienia się kropeczek.

Pozdrawiam serdecznie