Jak poradzić sobie z bólem palca wskazującego?

Dzień dobry od ponad dwóch tygodni boli mnie palec wskazujący prawej ręki. Przez ponad tydzień nie mogłam go w ogóle zgiąć. Byłam u lekarza i dostałam skierowanie na RTG i do chirurga. RTG nic nie wykazało.U chirurga mogłam normalne zgiąć palec tylko że mnie bolał. Chirurg powiedział że nie wie dlaczego boli mnie ten palec i że mam go mniej ruszać. Mijają dwa tygodnie a ja znowu nie mogę zgiąć palca.Proszę o pomoc i poradę. Dodam tylko że mam chondrokalcynozę w lewym kolanie.

Jedną z najczęstszych przyczyn bólu stawów po wykluczeniu przyczyn ortopedycznych jest dna moczanowa. Sugeruję wykonanie następujących badań: morfologia, CRP i stężenie kwasu moczowego w surowicy krwi. Wyniki należy skonsultować z lekarzem POZ. Jeżeli w badaniach nie będzie nieprawidłowości, sugeruję wizytę u reumatologa.