Jakie mogą być konsekwencje zmiażdżenia palca wskazującego?

Palec wskazujący prawej ręki zmiażdżony maszyną mechaniczną. Rana miażdżona i szarpana . 7 szwów na ostatnim zgięciu i opuszku . Bardzo małe krwawienie . Lekarz nie dał mi żadnego zastrzyku . Nic nie mówi na temat uszkodzonej kości lub innych wewnętrznych warstw. Palec raz jest ciepły, raz zimny. Dwukrotnie większy . Paznokieć " niby " według lekarza nieuszkodzony . Pulsujący ból i mrowienie bez przerwy . Skierowanie na rentgen dopiero na drugi dzień . Ani słowa o zmianie opatrunku . Moje pytanie to jakie będą dalsze konsekwencje takiego wypadku , jakieś zakażenie lub brak czucia ? Szczepiony przeciw tężcowi byłem. Stało się to dziś i palec lekko mogę zgiąć . Martwię się ponieważ lekarz wykazał się bardzo małym zainteresowaniem i dlatego nie był dla mnie dosyć wiarygodny . I myślę że w takiej sytuacji lepiej dmuchać na zimne bo konsekwencje mogą być różne . Dlatego proszę o pomoc .

Bez bezpośredniego badania, analizy badań dodatkowych (np. RTG) na pewno nie napiszę w jakim stanie jest obecnie Pana palec i jakie być może, bo nie da się wszystkiego przewidzieć będzie gojenie. Jeśli wszystko przebiegać będzie prawidłowo, obrzęk powoli powinien ustąpić po około 1-2 tygodniach, szwy zazwyczaj usuwa się między 10-14 dobą od urazu. Niedoczulica w okolicy uszkodzenia palca może utrzymywać się nawet i do 6 miesięcy, a nawet zdarza się, że i na stałe. Opatrunki zazwyczaj zmienia się codziennie odkażając oktenidyną. Najlepiej w tej sprawie udać się pilnie na konsultację do Poradni Chirurgicznej, gdzie zostanie Pan zbadany i zostaną tam przedstawione zasadnicze informacje. W razie pytań trzeba je zadawać chirurgowi, który będzie Pana badał.