Jak poradzić sobie z bólem żołądka u osoby z gorączką?

Witam, od 3 dni odczuwam ból w nadbrzuszu. Z początku myślałam, że to zatrucie pokarmowe, lecz nie było podstaw do tego. Brak innych objawów typu wymioty i biegunka. Była natomiast gorączka 38,5 st. Ból nie jest ciągły. W pozycji siedzącej oraz leżącej występuje co jakieś 15-30min i ustępuje po ok. 1 min. W pozycji stojącej ból jest znacznie bardziej odczuwalny i pojawia się częściej. Gorączkę zbijałam paracetamolem, a na żołądek piłam miętę oraz zażywałam rennie ale nic nie pomaga. Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.