Jak poradzić sobie z przetłuszczającą się cerą?

Mam pytanie do lekarza dermatologa. Mam cerę trądzikową. Mój problem polega na tym że około 2 godz. po umyci twarzy skóra wydziela bardzo dużo sebum i moja twarz wygląda jak by była w oleju. Chciałabym się tego pozbyć, aby moja skóra wyglądała normalnie. Pytałam o tą sprawę mojego lekarza dermatologa a on powiedział mi że nic z tym się nie da zrobić. A ja chciała bym żeby moja skóra na twarzy tak szybko się nie przetłuszczała, aby wydzielanie tego sebum jakoś zredukować

Bardzo trudno jest odpowiedzieć na pytanie bez zbadania pacjenta i rozmowy. Na rynku istnieje wiele preparatów pomagających ograniczyć wydzielanie sebum. Dobranie odpowiedniej pielęgnacji, czy włączenie leczenia wymaga wizyty lekarskiej. Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Na przetłuszczanie się skóry potrzebne jest dobranie pielęgnacji i peelingi regularne.