Jak poradzić sobie z taki dolegliwościami w wieku 20-lat?

Mam 20 lat Jestem z chłopakiem w związku od 2018 roku uprawiamy seks zawsze bez zabezpieczenia zawsze (wyjmuje na czas) ostatnio trochę myślę o tym czy to jest dobre i zdrowe ? Czasami w pochwie (Zależy od pozycji) zabolało mnie lub gdy mocniej To robił nagle. Też mam inny problem ponieważ nie raz Czuje Nieprzyjemny zapach i majtki też tak pachną. niedawno zauważyłam na majtkach brązowy śluz (pierwszy raz ) tak to był zawsze wodnisty a czasami lepki i Bezbarwny a nieraz jest biały taki jakby twarogowy bliżej miesiączki przeważnie mam bolesne miesiączki , ale ostatnio po okresie bolało mnie podbrzusze. Bardzo Proszę o poradę . Ostatnio u ginekologa byłam w grudniu w tamtym roku było podobno wszystko okej.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, stosunek bez zabezpieczenia mechanicznego może wiązać się z przeniesieniem chorób wenerycznych, takich jak np. HIV, WZW typu B, kiła, rzeżączka, dlatego zawsze lepiej zastosować prezerwatywy niż ich unikać. Poza tym stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcji, ryzyko ciąży jest dość wysokie i może się okazać, że nawet w tym momencie jest Pani w ciąży, na co wskazywałoby plamienie, które na majtkach zauważyła Pani w postaci brązowego śluzu. Czasami może to oznaczać plamienie spowodowane implantacją zarodka, takie delikatne krwawienie zazwyczaj trwa krótko - do około 3 dni i jego intensywność jest znacznie mniejsza od miesiączki.

Innym powodem może być również infekcja intymna, co dodatkowo potwierdza obecność śluzu podobnego do twarogu, nieprzyjemny zapach wydzieliny, bolesne stosunki oraz bóle podbrzusza, proszę zaobserwować czy nie występują jeszcze inne objawy np. świąd, pieczenie, zaczerwienienie okolic pochwy, suchość, ból podczas mikcji. W Pani sytuacji jest wskazana jak najszybsza wizyta u ginekologa, w celu rozpoczęcia odpowiedniego leczenia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.