Jak poradzić sobie z takim dyskomfortem w żołądku?

Witam. Pytanie do gastrologa. Mam 30 lat a na refluks choruję od 2017r. Mam niewydolność wpustu i małą przepuklinę rozworu przełykowego. Brałam z przerwami IPP i od czasu do czasu. Jednak dwa lata temu z dnia na dzień zaczęło mi się SSANIE w żołądku. Jest to uczucie inne niż głód i zazwyczaj zaczyna się krótko po posiłku ( na czczo tego nie mam). Ssanie jest mega dokuczliwe i irytujące. Bardzo mi przeszkadza w funkcjonowaniu. Wolę już nic nie jeść bo jak zacznę ssie tak mocno ,że muszę już jeść cały dzień :/ żadne leki, zioła, ipp , dieta nie pomogły mi. Mam już tak dwa lata dzień w dzień. Dwie gastroskopie nie dały odpowiedzi od czego to może być. W jednej nie wyszło nic a w drugiej lekkie podrażnienie w antrum - w wycinku przewlekle nieaktywne zapalenie bez hekikobakter. Test na HP też był ujemny. Nic nie działa na to ssanie a ja nie wiem już co mam robić żeby się tego pozbyć. Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszych ekspertów takie dolegliwości mogą być spowodowane nieodpowiednią dietą, paleniem papierosów, nadużywaniem alkoholu lub stresem.

Mogą również być związane z zapaleniem żołądka oraz refluksem. Jeśli jednak gastroskopia nie dała odpowiedzi na przyczynę Pańskich dolegliwości, to może warto udać się do psychologa bądź psychoterapeuty, aby dowiedzieć się, czy przypadkiem stres nie jest odpowiedzialny za takie samopoczucie.

Inne pytania o możliwe przyczyny ssania żołądka po posiłku znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-ssanie-w-zoladku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgaga-i-ssanie-w-zoladku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ssanie-w-zoladku-po-jedzeniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.