Problem z zapaleniem i dyskomfortem w żołądku

Witam, Jakiś czas temu był helikobakter i ipp np. 20 mg 1x na dobę pomagało i nie było skutków ubocznych, potem antybiotyk i teraz brak helikobakter ale zostało zapalenie żoładka. Teraz jak biorę ipp np. 20 mg obojętnie jakiej firmy to mam dyskomfort/ uczucie lekkiego podraznienia żołądka po ipp do 24h, potem to mija, ipp dziala do 3 dni potme powrca ssanie w żoładku i odbijanie, i biorę znowu tablęke i znudu ziwne uczicie w brzuchu po ipp. wiem że trzeba brąc co dzień przez minim 14 dni i top najlepiej 1x 40 mg lub 2x 20 mg ale mam takie pytanie. Dlaczego na ulotce jest napisane i tak się dzieje że jest ten dziwny dyskomford w żołądku po ipp do 24h ? co on tam robi że tak się dzieje. Kiedyś tego nie było za czasów jak miałem helikobakter. ( ale też miałem inne objawy jak ostre palanie po jedzeniu w żoladku itp a samo ipp nie dawało żadnych objawów bulowych w żoładku.

Niemal każdy lek może powodować takie działania niepożądane jak bóle brzucha, jest to reakcja indywidualna. Korzyści z jego stosowania są jednak większe niż szkody wynikające z działań niepożądanych, o ile nie doskierają one za bardzo pacjentowi. Leki z grupy IPP zmniejszają wydzielanie kwasu solnego w soku żołądkowym.