Jak poradzić sobie z tym wewnętrznym lękiem?

Witam 6mc temu urodzilam wspaniałego synka od początku byl chory mial problemy zdrowotne ja wszystkim sie martwilam zamartwialam stresowalam teraz kazda kropka zylka powoduje u mnie stres placz i panikę ze cos mu jest. Ja tez jestem nisicielka choroby genetycznej nerwiakowlukniakowatosc typ 1 naszczescie to najslabszy typ ale musze byc pod kontrola neurologa okulisty poki co nic niebezpiecznego nie wychodzi nestety babelek tez to ma ale lekarze uspokajaja ze z tym sie zyje normalnie. Ale u mnie od pewneczo czasu od miesiaca moze dwoch pojawiaja sie straszne ataki paniki placzu ze umre ze bede miala jakiegos guza ze zostawie dziecko i meza co chwila placze zaraz cisza pozniej znowu placz bylam juz na badaniach okulistycznych czy nic tam nie ma lekarz nic nie widzi procz tego ze rozwija sie u mnie jaskra bylam tez na sor bo z tego powodu bolala mnie glowa zrobili mi tk nawet tk z kontrastem bo cos tam bylo niejednoznaczne tam tez nic nie wyszlo napisali ze tetniakow i innych anomali nie stwierdzono, koncem wrzesnia ma rezonans magnetyczny bardzo sie go boje ze tam cos wyjdzie wydaje mi sie ze cos tam jest a niby nic nie wychodzi boje sie ze umre ze nie doczekam by odchowac synka kocham go lubie z nim byc ale nic mnie nie cieszy nie chce mi sie jesc gotowac nawer uprawiac sportu bo tak go lubilam oddalilam sie od meza zamknelam sie w sobie bo tylko to we mnie siedzi. Nie wiem czy dam rade z tym wszystkim nie wiem gdzie mam z tym sie udac. Syna nie odrzuciłam opiekuje sie nim bawie nie jest on problemem tylko wlasnie ta mysl z tylu glowy ze cos mam wlasnie tam w glowie na oczach ze tk tego nie wychwycilo okulista a rezonansu sie boje panicznie. Nie mam mysli samobójczych. Nie wiem skad to sie tak nagle u mnie wzielo jak co jakis tam czas mam takie badania bo musze je robic czasem sa jakies zmiany ale nie sa to zmiany z ktorymi lekarze neurolodzy cos robia. Co ze pojde do okulisty zagladnie do dna oka co ze zrobia mi tk jak i tak siedzi to w mojej glowie..

Dzień dobry,
Opisane objawy mogą świadczyć o nerwicy lękowej i dlatego doradzałabym konsultację z psychiatrą oraz z psychologiem psychoterapeutą. Sądzę, że nadmierna troska o niemowlaka nie jest tutaj bez znaczenia i być może stres z tym związany stanowił wyzwalacz objawów. Mam nadzieję, że trudności te z czasem ustąpią tylko warto udać się po pomoc do specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/