Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów i czy zmiana szamponu poskutkuje?

Dzień dobry, Od 4 lat równomiernie wypadają mi włosy na głowie. Dopiero 2 miesiące temu wykonano trichogram i jego wynik jest następujący: włosy anagenowe: 63%, w tym 25% dysplastycznych i 6% dystroficznych włosy katagenowe: 4% włosy telogenowe: 33% Wygląda nieciekawie, jednak lekarz zalecił tylko zmianę szamponów na naturalne, których jednak już długo używam. Co jeszcze mogę zrobić, by stymulować odrost zdrowych włosów, bez dysplastyczności?

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Zmiana samego szamponu niewiele pomoże.