Jak postępować po leczeniu zakrzepicy?

Witam. Zachorowałam na zakrzepice 4 tygodnie po porodzie czyli 9 miesięcy temu. zakrzep był duży i mój stan bardzo poważny . Cała noga aż do pępka prawie. Przyjmuje leki xarelto 20 . Wczoraj byłam u lekarza prowadzącego i okazało się że mam tą chorobę genetycznie . Mutacja jednego allelu genu czynnika V Leiden . Podwyższony poziom LA - 89,84 . Leki i pończoche uciskowa już do końca życia muszę nosić. Moje pytanie czy mój stan może się pogorszyć czy mimo to że biorę leki i noszę pończoche może w jaki kolwiek sposób zmienić się. Czy mogę żyć spokojnie nie obawiajac sie o moje życie? Mam synka który ma 10 miesięcy czy powinnam zrobić mu jakieś badania w tym kierunku czy nie odziedziczył tej choroby po mnie ?

Powinna Pani być pod opieką Poradni Angiologicznej i stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Zakrzepica, pomimo brania leków, może nawracać - szczególnie, gdy dołączą się inne czynniki ryzyka, na przykład unieruchomienie czy palenie tytoniu. Ponadto może w obrębie kończyny objętej zakrzepicą rozwinąć się zespół pozakrzepowy. Co nie zmienia faktu, że należy normalnie funkcjonować, brać leki i stosować kompresjoterapię.