Jak postępować po liposukcji?

Witam. Potrzebuje porady dotyczącej postepowania po liposukcji tradycyjnej brzucha ponieważ mam wątpliwości co do opon i mojego lekarza prowadzącego. Otóż na ostatniej konsultacje, miesiącpo zabiegu, lekarz powiedział, że mogę już całkowicie odstawić ubranie uciskowe oraz wrócić do normalnego zycia, basenu wyjazdu na wczasy (o który pytalam). W Internecie jednak przeczytałam że po liposukcji nie należy się opalać a ubranie uciskowe powinnam nosić nawet do 3 miesięcy. Nie wiem w takim razie co z tego jest słuszne. Proszę o odpowiedź.

Moim zdaniem powinna się Pani stosować do zalecań chirurga, który Panią operował - on dokładnie wie, jaki był zakres zabiegu i jakie powinny być zalecenia pooperacyjne. W razie wątpliwości sugeruję kolejną wizytę kontrolną i doprecyzowanie kwestii, które Panią zastanawiają.