Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 9 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy powinien pojawić się jakiś efekt po liposukcji?

kiedy efekt po liposukcji jestem 2 miesiące po zabiegu liposukcji wzgórka łonowego, nie nosiłem żadnego ubrania uciskowego (nie otrzymałem takowego jak również lekarz wskazał że nie praktykuje takiego ubrania u mezczyzny w takiej czesci ciała w jakiej był dokonany zabieg). Kiedy powinien pojawić się jakiś efekt (obecnie nie widzę żadnego)? rozumiem że na efekt trzeba poczekać (ale aby po 2 miesiącach nie widzieć że np grubość tkanki tłuszczowej spadła z 3 cm na 2,5 m?)
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 7 miesięcy temu

Przyczyny ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jakie czynniki wpływają na rozwój tego schorzenia? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Dobry wieczór,
Zabieg liposukcji jest zabiegiem inwazyjnym i powoduje obrzęk tkanek. Bezpośrednio po zabiegu i we wczesnym okresie pozabiegowym okolica poddana liposukcji może być nawet bardziej uwydatniona niż przed zabiegiem. Być może zebrał się w tej okolicy płyn surowiczy, który powoduje wrażenie braku efekty po zabiegu. Nie napisał Pan o rodzaju liposukcji. Na przykładzie liposukcji (lipsukcja ultradźwiękowa VASERlipo), którą oferuje moja klinika mogę powiedzieć, że na ostateczny efekt należy poczekać do 3 miesięcy, jednakże pierwsze efekty są widoczne po ok. 1,5-2 miesięcy. Aby wspomóc efekty należy nosic ubranie uciskowe i stosować masaże limfatyczne. Faktycznie, okolica łonowa jest dość trudną okolicą jeżeli chodzi o noszenie ubrania uciskowego, jednakże polecam masaże. W razie pytań zapraszam do kontaktu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy