Jak postępować po oparzeniu chemicznym?

Wczoraj zostałam oblana substancja żrącą (nie wiadomo co to). Poparzone mam dłonie i pół twarzy. Tu i tu występują głębokie czerwono- brązowe rany, z których sączy się lekko zoltawy plyn. Gdzie nigdzie pojawiły się pęcherze. Dłonie spuchly. Wczoraj nie odczuwalam bólu. Jednak dziś dłonie zaczęły dość mocno piec. Kazano zastosować raniseptol i okłady. Czy można.stosować coś jeszcze? Jakieś maści przeciwbólowe?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl