Dlaczego mam rumień po oparzeniu?

Oparzyłem się wrzątkiem,wylał mi się czajnik świeżo zagotowanej wody (mija 4 dzień)- pech... na początku stopę schładzałem żelem z apteki potem brałem Dexak i maść z wit.A - pojawiły się pęcherze,jeden pękł i to po nim jest ta rana , po 2 dniach pojechałem na Nocną i świąteczną pomoc lek. przepisał mi Augmentin i Oxycort w sprayu plus zastrzyk p.tężcowy.- kazał obserwować i jak coś to iść do chirurga na oczyszczenie już - pytanie takie, czy jeszcze coś stosować z maści wydaje mi się,że mało ten Oxycort plus 2x zmiana opatrunku - nie boli mnie ale rumień nogi idzie w górę, kuleję więc ograniczam chodzenie,rano jest ok,pod wieczór kostka spuchnięta - wiadomo z chodzenia, chciałby jednak jeszcze czymś nawilżać ranę, wydaje mi się,że jakaś maść i by było ok. a tak to kompres jałowy bandaż i to zmieniał 2 x - bandaż jak odwijam to spryskuję oceniseptem bo się kompres przykleja do rany i łatwiej odchodzi - dlatego pytam o tą maść , oparzenie silne na II stopień tak ceniła ta lekarka na dyżurze a nawet może III, biorę już 3 tabl. Augmentinu bólu nie czuje tylko ten rumień/zaczerwienienie idzie w górę nogi...a tam nie było poparzenia, moja temperatura ciała to 36,1,noga czerwona bardzo nie mogę dodać zdj.ale fatalnie to wygląda - ile trwa takie leczenie i iść już do chirurga czy jeszcze czekać...dopiero będzie doba po stosowaniu Augmentinu,martwi mnie ten rumień który ,,idzie w górę'' nogi....

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl