Jak postępować po operacji przegrody nosowej?

Witam mam pytanie co mogę stosować po operacji przegrody nosa, mam już wszystko po usowane i jestem już miesiąc po operacji i 2 tygodnie po usunięciu płatków z nosa i nie mogę wcale oddychać przez nos , lekarz po usunięcia płatków z nosa przepisał mi tylko krople ouixx i maść hysan biorę już to 2 tygodnie i nie ma poprawy dalej nie oddycham przez nos czy mam coś brać innego.

Ja zalecam sinus rinse lub Respimer od 1 doby po operacji jednak wielu laryngologów-chirurgów nie zaleca płukania nosa co powoduje zalecanie strupów i wydzieliny w nosie oraz stan zapalny. Osobiście uważam że spray nie jest w stanie oczyścić nosa a jedynie go na chwilę nawilżyć. w mojej ocenie irygacje są bezpieczne i można je stosować jednak nie badając pacjenta takiego zalecenia wydać nie mogę. pozdrawiam