Jak postępować po septoplastyce?

Witam, półtora tygodnia temu miałem septoplastykę (operację przegrody nosa) , zostało mi przepisane nozoil oraz sudafed w tabletkach i w aerozolu. Nie dostałem nic do czyszczenia nosa, a strupy i wszystko zbiera sie na szwach. Jest mozliwosc plukania i oczyszczania nosa w jakis sposob? np. wodą morską?

Woda morska jest dla śledzi. Dla ludzi jest sól fizjologiczna. Sudafedy wyrzuć. Nie płucz niczym. Toaletę nosa winien robić operator przez kilka tygodni.