Jak długo można zostać w szpitalu po septoplastyce?

Dzień dobry W poniedziałek 09.04.2018 miałam robioną septoplastykę. Dziś 11.04.2018, dwie doby po zabiegu wyszłam ze szpitala na własne żądanie. Lekarz powiedział mi "jakby poszła Pani na zabieg do prywatnej kliniki to wyszła by Pani już tego samego dnia po zabiegu". W takim razie dlaczego w szpitalu chcieli mnie trzymać aż do przyszłego poniedziałku? Nie dostałam nawet konkretnej informacji co może się stać, gdy nie zostanę w szpitalu.

Kiedyś leżało się w szpitalu 2 tygodnie po septoplastyce dla dobra chorego aby zagoić rany, usunąć szwy itd. Teraz dla oszczędności wypisuje się w drugiej dobie po zabiegu, rany w nosie ropieją, krwawią, tworzą się strupy, perforacje przegrody nosa. A chory cierpi i płaci a NFZ płaci za leczenie powikłań i tak dalej.....................ech szkoda gadać.