Jak długo trwa leczenie przetoki jelitowej?

Witam. Mama, 60 lat przeszła operację usunięcia kawałka jelita po perforacji uchyłka esicy i kałowe zapalenie otrzewnej. Podczas zabiegu wyłoniono też stomie tymczasowa. Po 2 tygodniach od zabiegu wystąpiły nudności i wymioty żółcią i krwią. Tydzień później z rany zaczął wyciekac płyn , okazało się że to przetoka jelitowa, lekarz mówi że jest dziura w jelicie. Mama jest od miesiąca w szpitalu , aktualnie wdrożone są antybiotyki i żywienie pozajelitowe. Chciałam zapytać jakie są rokowania ? Czy ta przetoka jest grozna? Czy takie leczenie ja wyleczy ? Ile jeszcze trzeba byc w szpitalu ?Czy mama z tego wyjdzie ? Po jakim czasie jest szansa na zespolenie jelit ?

Dzień dobry, wszystko zależy od stanu pacjenta, indywidualnych zdolności regeneracyjnych oraz stopnia zaawansowania procesu. Leczenie jest jak najbardziej prawidłowe, jednak ciężko odpowiedzieć na pytanie, kiedy nastąpi poprawa.