Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymioty i krwawa biegunka

Nad ranem z czwartku na piątek (wolne dni) dostałam ostrą krwawą biegunkę i wymioty. Zażywam Imodium, środki przeciwbólowe Apap, piję wodę niegazowaną i uzupełniam elektrolity Orsalit 3 x dziennie. Dzisiaj jest trochę lepiej - nie wiem co robić dalej? Jestem przerażona, nadmieniam, że 15 i 16 maja 2011r. przeszłam 2 operacje z powodu rozlanego zapalenia kałowego otrzewnej, perforacja esicy (prawdopodobnie w przebiegu zmienionego zapalenia uchyłku), niedrożność przewodu pokarmowego. Na pół roku miałam wyłonioną stomię. 6 grudnia 2011r. miałam ponownie operację odtworzenia ciągłości przewodu pokarmowego. 19 grudnia 2011 roku zostały wyjęte wszystkie szwy - czułam się bardzo dobrze. Proszę o pomoc, czy mogę w domu dotrwać do poniedziałku, zażywając leki bez recepty. Za poradę dziękuję.

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam serdecznie!

W Pani przypadku z powodu tak licznych obciążeń i niedawnych zabiegów operacyjnych wskazana jest pilna konsultacja z lekarzem. Proszę nie ryzykować i nie leczyć się na własną rękę, a skorzystać z pomocy lekarza, który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego, dokładnego zebrania wywiadu oraz wkonania badań dodatkowych, tym bardziej że na razie nie znamy powodu pojawienia się objawów - mogą one świadczyć o zakażeniu, ale również mogą byc spowodowane chorobą zapalną jelita - oba stany wymagają wdrożenia leczenia i wykonania badań dodatkowych.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy