Jak długo może trwać leczenie narzeczonej?

Witam mam pytanie do lekarza psychiatry. Narzeczona od jakiegoś czasu ma urojenia. Wszędzie widzi spiski, zdrady, oraz to że jest prześladowana przez pracowników firmy gdzie pracuje. Od 15 dni jest w szpitalu psychiatrycznym. Ale nadal uważa że wszyscy ją okłamują. Bierze jakieś leki neuroleptyki. Jak długo trzeba czekać na poprawę ? Czy taka osoba może wyzdrowieć i żyć normalnie i założyć rodzinę? Proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam

Leczenie takiej osoby będzie obejmowało zarówno leczenie farmakologiczne ukierunkowane na usunięcie objawów psychotycznych w tym urojeń lub halucynacji a także wsparcie psychologiczne ukierunkowane na leczenie osobowości pochorobowej. Kluczowe jest tutaj postawienie diagnozy, zależnie od rozpoznania psychiatrycznej a także wieku żony różne mogą być rokowania. Lekarz prowadzący powinien udzielić w tym względzie bardziej wyczerpującej odpowiedzi. Niezależnie od rozpoznania osoby cierpiąca na chorobę psychiczną są w stanie założyć rodzinę i czerpać satysfakcję z życia. Oczywiście konieczne będzie pewnie zmienienie kilku aspektów Państwa życia, być może zmiana pracy na mniej obciążającą ale jeśli tylko będą Państwo chcieli na pewno uda się Państwu z tym poradzić. Po zakończeniu hospitalizacji zapewne otrzymacie Państwo wskazania do dalszego leczenia, może to być zarówno dalsze leczenie psychiatryczne lub psychoterapia. Powinni Państwo się do nich dostosować i regularnie kontrolować stan zdrowia pacjentki.