Jak postępować po urazie kolana?

Witam, pytanie kieruje do lekarza ortopedy. Skacząc na falach wykrecilam kolano, jest silny ból( pulsacyjny) w okolicach rzepka oraz po wewnętrznej strony. Dodam fakt iż wielokrotnie miewalam problemy z kolanem ( złamanie rzepka, skrecenia, zabieg-przecinanie tricków bocznych, ostatnio w styczniu poslizgnelam się i upadlam- naderwanie miesnia czworoglowego II stopnia- naderwanie wiezadla) obecnie przebywam na wakacjach- bardzo proszę o porady przypuszczenia co robic?

Dobry Wieczór,
Proponuję okłady z lodu i ew. żel z NLPZ oraz jeżeli to możliwe kontakt z lekarzem celem badania klinicznego.
Pozdrawiam.