Jak postępować przed wykonaniem makijażu permanentnego?

Witam. Jadę na makijaż permanentny brwi. Otóż mam pewne obawy co do tego i chciałabym zadać pytanie odnośnie gojenia się i pielęgnacji. Czy w dniu zabiegu mogę umyć włosy, ponieważ mam przetłuszczającą się skórę głowy i muszę myć codziennie. I czy można brwi przemyć np wacikiem z wodą? Czy również można wykonać inne zabiegi na 2-3 dzień na przykład stylizacje żelową paznokci Czy nie jest to zalecane? Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 21 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

najlepiej, aby wszelkie pytania dotyczące pielęgnacji brwi po zabiegu zadała Pani osobie wykonującej makijaż.

W ciągu pierwszego tygodnia po zabiegu zalecane jest unikanie stosowania kosmetyków kolorowych na twarz. Przez kolejny tydzień warto unikać wizyt na basenie oraz w saunie. Dodatkowo należy uważać na nadmierną ekspozycję na słońce. Po zakończeniu procesu gojenia ważne jest zabezpieczenie obszaru makijażu permanentnego kremem przeciwsłonecznym, szczególnie jeśli skóra jest wrażliwa. W pierwszych dniach nie można także dotykać ani drapać miejsca po zabiegu.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://uroda.abczdrowie.pl/makijaz-permanentny-brwi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.