Jaką wodą przemywać makijaż permanentny brwi?

Witam. Dzisiaj jest drugi dzień odkąd zrobiłam makijaż permamenty brwi. Przesyłam go ciepłą, przegotowaną wodą. Czy można przemywac ciepłą wodą czy musi być koniecznie zimną? Jeśli zimną to czy coś sie stanie jak przesyłam ten jeden raz ciepłą?
KOBIETA, 21 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Pielęgnując brwi po wykonaniu makijażu permanentnego, należy przede wszystkim zadbać o higienę. Oznacza to, że bardzo ważne jest, by waciki do przemywania były czyste, samych brwi nie należy dotykać dłońmi i nie pozwalać, by inni je dotykali, warto też wykonywać tak makijaż, by produkty nie miały styczność z miejscem pozabiegowym. Woda, którą wykorzystujemy do przemywania powinna być destylowana bądź przegotowana. Jeśli przemyła Pani brwi ciepłą wodą, to nie jest to powód do niepokoju. Jednak w razie wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z osobą, która wykonywała zabieg.

Więcej informacji o makijażu permanentnym może Pani znaleźć na poniższych stronach, zachęcamy do odwiedzenia:

https://uroda.abczdrowie.pl/makijaz-permanentny-brwi

https://uroda.abczdrowie.pl/makijaz-permanentny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.