Jak postępować w przypadku krwiaka pod nosem u dziecka po uderzeniu o metalową konstrukcję?

Witam moj syn 2.5 letni przewrocil sie dzis w wesolym miasteczku uderzyl sie o metalowa konstrukcje w miejscu miedzy nosem a ustami opuchniete miejsce nie leciala mu krew jak zasnal zobaczylam ze od wewnatrz na gornej wardze pod sam nos ma krwiaka dodam ze nie ma jedynek zebow wiec uderzenie bylo w warge i dziaslo na dziasle nie zauwarzylam opuchlizny czy moge cos przykladac mu od zewnatrz zeby zmniejszyl mu sie ten guz pod nosem ? Nie wiem czy mozna czyms smarowac ja kilka godzin po tym uderzeniu posmarowalam mascia Arniflor

Nie, proszę tego niczym nie smarować. Warto ocenić tylko czy wymaga szycia chirurgicznego. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.