Jak postępować w przypadku przedawkowania magnezu?

przedawkowalem magnez. co mam zrobic?

Witam!
Jeśli przekroczył pan nieco dawkę suplementów doustnych i nie odczuwa Pan żadnych objawów to nie ma powodów do obaw. Inaczej wygląda sprawa w przypadku celowego zażycia dużej ilości tabletek - jeśli tak się stało proszę jak najszybciej udać się na pogotowie, konieczne może okazać się podanie leków lub płukanie żołądka.
W razie wystąpienia ciężkich objawów proszę dzwonić na nr ratunkowy - 112.