Jak postępować w przypadku wrodzonego przerostu nadnerczy?

Wrodzony przerost nadnerczy. Chciałabym po prosić o wyjaśnienie tego czym jest i z czym trzeba się liczyć mając zdiagnozowany wrodzony przerost nadnerczy. Nie uzyskałam odp. od lekarki która go u mnie zdiagnozowała i leczy ( mam 23 lata, biorę Hydrocortison i Spironol od około 2 lat, poziom DHSO4 wrócił z wiele powyżej normy do normy, testosteron też wrócił do normy),Chciałabym też dowiedzieć się jakie są konsekwencję, nieregularnego brania Hydrocortisonu(objawy odstawienne? skutki?) pozdrawiam!

Witam. Wrodzony przerost nadnerczy jest genetycznie uwarunkowanym zespołem polegającym na wrodzony bloku syntezy pewnych hormonów które muszą być podawane takim osobom w formie suplementacji. Zaprzestanie przyjmowania tych leków może skutkować groźnymi dla życia zaburzeniami elektrolitowymi, osłabieniem i wyniszczeniem organizmu. Proszę bezwzględnie nie próbować takich praktyk na własną rękę.