Wrodzony przerost nadnerczy i skuteczność terapii

Witam! Mam 22 lata, od 10 miesięcy leczę się na wrodzony przerost nadnerczy ( nieklasyczny).Objawy są standardowe:hirsutyzm,łojotok ,wypryski oraz łysienie androgenowe.Codziennie zażywam dexamethasone , na początku w dawce 0,5 mg , aktualnie 0,25 mg.Przez 6 miesięcy brałam Yasmin oraz Androcur.Moje pytanie jest takie.Czy objawy, które mam z czasem znikną?Wyniki badań hormonalnych poprawiły się, lecz wizualnie nie widać żadnych efektów,jest nawet gorzej. Pozdrawiam Monika

Aleksander Ropielewski

Nie ma reguły. Jeżeli uda się wyrównać poziom hormonów objawy zanikną, jednak nie zawsze udaje się to osiągnąć. Poza tym gospodarka hormonalna "przestawia się" powoli i na zmiany trzeba poczekać kilka(naście) miesięcy.