Przerost nadnerczy, PCOS, Hashimoto i osteopenia

Witam mam /45lat/nieklasyczny wrodzony przerost nadnerczy ,pco , Hashimoto i osteopenie .Endokrynolog zaleci mi miedzy innymi dexametazon pol tabletki na noc .Moje pytanie - czy po tej dawce sterydow bede gruba ?/obecnie mam srednia wage /wiem ze musze brac te leki zawsze, ciekawa jestem jak to wplynie na moje kosci?... pozdrawiam i dziekuje bardzo za odpowiedz ,Ania.

Sądzę, że już na tym etapie niezbędna jest konsultacja z dietetykiem, ponieważ dużo łatwiej zapobiegać niż leczyć. Specjalista doradzi Pani jak powinien wyglądać Pani profil żywieniowy, którego nie można przeceniać. dodatkowo radziłabym wykonanie testów w kierunku nadwrażliwości pokarmowych, który jest pomocny w Pani schorzeniach. Pozdrawiam serdecznie, mgr Zuzanna Mroczkowska