Wrodzony przerost nadnerczy

Czy to nieklasyczny wrodzony przerost nadnerczy? Nie mam regularnych cykli i musiałam już 3 razy wywołać okres luteiną. Owulacje tez są nieregularne.Ginekolog zaprzecza ze to PCO. Dzień przed rozpoczęciem brania Luteiny(przez 5x1) zrobiłam badania 17-OH: 3,07 ng/ml Norma f. lutealna: 0,2-2,9, Progesteron: 1,00ng/ml norma f. lutealna: 3,34-25,56 ng/ml, FSH: 5,60 norma f. lutealna:1,5-9,1,mIU/ml. Również mam od około 7 lat coraz więcej owłosienia. Czy moje wyniki i objawy mogą wskazywać na nieklasyczny wrodzony przerost nadnerczy? Czytałam sporo o tym schorzeniu i moje objawy mi do tego pasują. Oczywiście nie jestem specjalistką więc trudno mi samej ocenić, więc chciałabym zapytać czy to możliwe. I jeśli tak to co teraz? Jakie należy podjąć leczenie przy nieklasycznym wrodzonym przeroście nadnerczy? Co robić? Do kogo się udać? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wrodzony przerost nadnerczy jest to stan niedoboru kortyzolu spowodowany wrodzoną wadą syntezy hormonów nadnerczy. Postać nieklasyczna charakteryzuje się późnym początkiem i występują głównie u dziewcząt po okresie dojrzewania, u których pojawiają się cechy androgenizacji oraz zaburzenia miesiączkowania. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą endokrynologiem.