Wrodzony przerost kory nadnerczy u 41-letniej osoby

Witam mam wrodzony przerost kory nadnerczy i biorę sterydy i co tylko zjem od razu mam spuchniete gardło czy może mnie wszystko uczulac dodam że mam wysoki cholesterol i chciałbym go obniżyć metodami naturalnymi ale nie wiem jakimi żebym nie dostała większego uczulenia. Nie wiem sama już co mam jeść bo lekarze załamuje rece

Aleksander Ropielewski

Nie jest możliwe, że jest Pani uczulona na wszystko. Najpewniej reakcja alergiczna związana jest z konkretnym lub kilkoma konkretnymi składnikami. Na obniżenie cholesterolu najskuteczniejsza jest dieta śródziemnomorska (uboga w tłuszcze zwierzęce a bogata w tłuszcze wielonienasycone) oraz aktywność fizyczna - przynajmniej 30 minut dziennie.