Czy możliwy jest przerost kory nadnerczy?

Czy podwyższone stężenie tetrahydro 11 deoksykortyzolu w moczu wskazuje na wrodzony przerost nadnerczy z niedoboru 11 beta hydroksylazy? Byłam diagnozowana pod kątem NWPN na podstawie dobowej zbiórki moczu, jednak nie dano mi tej diagnozy, gdyż skupiono się wyłącznie na diagnostyce niedoboru 21 alfa hydroksylazy. Niemniej jednak ta wartość jest zawyżona.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u endokrynologa i ustalenie dalszego postepowania a jakie są objawy ?