O czym może świadczyć jednostronne powiększenie nadnercza u płodu i noworodka po porodzie?

KOBIETA, 36 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Jednostronne powiększenie nadnercza u płodu i noworodka po porodzie może być spowodowane kilkoma różnymi przyczynami, w tym m.in. wrodzonym przerostem nadnerczy spowodowanym genetycznymi zaburzeniami, wpływającymi na produkcję hormonów, neuroblastomą, gruczolakiem nadnercza, który jest rzadki u noworodków (łagodny guz).

W przypadku stwierdzenia większego jednego z nadnerczy u noworodka, konieczna jest konsultacja ze specjalistami, w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Zachęcamy do przeczytania odpowiedzi na podobne pytania zadane przez internautów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-powiekszenie-nadnercza

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powiekszony-uklad-kielichowo-miedniczkowy-u-noworodka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.