Jak postępować z bólem okolicy łopatki?

Witam, od około tygodnia odczuwam ból pod lewą łopatką, kiedy się schylam lub wykonuje skręt ciała uczucie bólu przypomina intensywny skurcz ale bardzo krótkotrwały. Dziś przy skręcie ciała ból był bardzo silny jakby wypadł mi bark , jednak po kilku minutach wrócił na swoje miejsce, w chwili obecnej nie mogę podnieść ręki do góry a ból łopatki jest bardzo silny i promieniuje na cały obszar barkowy oraz ramię, Jak mogę ulżyć w bólu w tej sytuacji? Czy miejsce schładzać czy przeciwnie? Biorę leki przeciwbólowe i przeciwzapalne boję się że dawka przyjęta rano przestanie niedługo działać

Wymaga Pani konsultacji ortopedycznej i wykonania diagnostyki obrazowej (RTG, USG/MRI). Równocześnie sugeruję wizytę u dobrego fizjoterapeuty w celu określenia funkcjonalnych zaburzeń w obrębie tkanek miękkich. Może Pani stosować miejscowo maści zawierające nlpz (np. nurofen), sugeruję także doustne stosowanie leków przeciwzapalnych o przedłużonym działaniu.