Jak postępować z osteoporozą?

Złamanie otwarte,wielofragmentowe trzonu kości piszczel w 1/2 obwodowej z przem.-to z wypisu.Stało się 29.07.Rana czysta,więc w dniu 7.08 zastosowano zespolenie"biologiczne"złamania płytką metalową i śrubami-to też z wypisu.Gips mam do tej pory,jest bardzo słaby zrost.Przyjmuję tylko zastrzyki przeciwzakrzepowe i od wczoraj Osteogeon,ponieważ wczoraj na RTG wyszło,że zrost jest słaby,że kości poniżej złamania mają wyrażną osteoporozę.Zalecenie-dalej 6 tyg. gips i zobaczymy. Czy można coś zrobić?

Witam serdecznie. Obecnie zmodyfikowano leczenie i zastosowano odpowiednie leki. Pozostaje tylko czekać. Warto spożywać pokarmy bogate w wapń. Można stosować suplementację witaminy D3.