Jak postępować z tą blizną pooperacyjną?

Dzień dobry. Mam problem z raną a w zasadzie blizną pooperacyjną. Na początku kwietnia miałam operacje na haluksa, dopiero od około tygodnia mam blizne i skóra wokół blizny jest złuszczona, bardzo sucha, szorstka, jest lekko ciemniejsza. Blizna jest mocno fioletowa a wokół niej są popękane naczynka. Chirurg myślał, że to uczulenie na octanisept i przepisał mi inny preparat Viscoplast, stosowałam go ok 2 tyg ale nic się nie zmieniło i ciągle jest problem. Blizne myje szamponem dla dzieci. Zadaje pytanie tutaj bo wizytę mam ustaloną dopiero za 2 tyg a problem ze skórą mam już od około 3 tygodni.

Niestety nie widząc Pani problemu na żywo, nie jestem w stanie wskazać przyczyny jego powstania. W tym celu najlepiej skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg.
W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Aleksandra Gołda