Jak powinno przebiegać leczenie osoby w śpiączce z niewydolnością krążeniowo-oddechową?

Dwa dni temu przyjęto moją mamę (lat 65) do szpitala z niewydolnością krążeniowo-oddechową zapalenie płuc. Pacjentka od lat choruje na nadciśnienie tętnicze. Wczoraj została przeniesiona na OIOM i wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Dzisiaj reagowała na głos i dotyk najbliższych. Wyglądało to tak jakby chciała coś powiedzieć, trochę się denerwowała, że nie może tego zrobić. Jak może przebiegać dalsze leczenie? Jakie są szanse na poprawę stanu zdrowia (wybudzenie ze śpiączki)?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez zapoznania się z dokumentacja medyczna i aktualnymi wynikami nie można się wypowiedzieć. Proponuje rozmowę z lekarzem prowadzącym