Czy można wdrożyć jeszcze jakieś leczenie e tym przypadku?

Witam, mam pytanie co do dalszego postępowania, w rodzinie pacjentka lat 30 po urazie głowy, przebywa na OIOMIe, nieprzytomna, oddycha przez respirator. Wykazuje w zależności od dnia mniejsze, większe reakcje na bodźce, ruchy kończyn, reakcja na dźwięki. Obecnie po 8 dniach nie otrzymuje żadnych leków, a lekarze w oparciu o badanie rezonansu z 2 doby stwierdzili, że pacjentka nie rokuje na wybudzenie ze śpiączki, na samodzielny oddech z uwagi na znaczne obrażenia oraz oczekują poszukiwania przez rodziny hospicjum. Proszę o informację, czy taka diagnoza mogła zostać postawiona już w 8 dobie po urazie, czy można oczekiwać wdrożenia jeszcze jakiegokolwiek leczenia w innej placówce.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Trudno mi oceniać bez wglądu w dokumentację medyczną oraz bez możliwości badania. Proszę rozmawiać z lekarzami prowadzącymi pacjentkę. Jeśli są wątpliwości z Państwa strony, proszę to wyjaśniać właśnie z lekarzami z OIOM

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty