Jak powinno wyglądać postępowanie po nacięciu ropnia?

Miesiac temu udalam sie do poradni chirurgicznej ponieważ mialam spory ropień na prawym ramieniu. Wszystko sie goilo tak jak powinno i zrobiła się blizna. Niestety po miesiącu doszlo do powikłań i dzisiaj udalam sie na sor, bo okazalo się, że znowu zaczęła się zbierać ropa. Tym razem po nacięciu odczuwam o wiele wiekszy ból. Lekarz przepisal mi lek skudexa i kazal brac gdy bol bedzie nasilony codziennie antybiotyk, ale czy az tak mocny bol rany jest normalny? W razie problemow dostalam skierowanie do poradni chirurgicznej i zostal zalozony saczek z gazy. Czy powinnam go wyjąć nastepnego dnia? Lekarz nie wspominał ze musze chodzic na konsultacje. Gdy bylam miesiac temu to pielegniarka normalnie mi wyciagnela ten saczek i przemyla pare razy rane sola fizjologiczna i nie zakładała juz nowego saczka. W domu tez powinnam przemywac w ten sposob rane? pamietam ze wlewala mi sol fizjologiczna strzykawka i nie wiem czy powinnam tak samo robic w domu. Czy konieczna jest wizyta w poradni chirurgicznej czy moge zmieniac opatrunki w domu i obserwowac ranę?
KOBIETA, 18 LAT 3 miesiące temu

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Łojotokowe zapalanie skóry to schorzenie dermatologiczne. Jego leczenie jest dosyć trudne. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o sposobach leczenia łojotokowego zapalenia skóry.

Konieczna jest wizyta w poradni chirurgicznej. Do sanacji rany najlepiej używać preparatów typu microdacin, prontosan lub octanisept, ew. stężona sól fizjologiczna.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty