Jak powinno wyglądać prawidłowe usunięcie zęba?

Witam. Wczoraj miałam wyrywaną u chirurga ósemkę zatrzymaną płaską niestety zabieg trwał 2 godziny a najlepsze jest to iż wszystko było "na żywca" ponieważ znieczulenie nie podziałało. Zabieg był bardzo bolesny krzyczałam, płakałam a asystentka chirurga trzymała mnie za ręce i za głowę żebym się nie ruszała. To było straszne i teraz mam jeszcze jedną taką samą ósemkę do usunięcia ale strasznie się tego boję na samą myśl...Proszę mi powiedzieć czy takie średnowieczne postępowanie jest normalne?

Dzień dobry, jeśli podczas usuwania zęba miała Pani silny stan zapalny to niestety takie sytuacje mogą się zdarzyć. W przypadku gdy usuwamy ząb który nie jest w ostrym stanie zapalnym to zabieg można przeprowadzić w 100% bezboleśnie.
pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Gdula

Zabieg usuwania zębów w tym zatrzymanych ósemek nigdy nie należał do przyjemnych.O swoich odczuciach należy poinformować lekarza,który odpowiednio przygotuje Panią do zabiegu i poda najlepsze znieczulenie.