Jak powstrzymać spowolnienie myślenia?

Mam 44 lata od około 2 lat mam spowolnienie myślenie ,zaburzenia pamięci, np nie pamiętam imion moich pracowników, spowolnienie ruchu, uczucia splatają i dezoriętacji,od 6 lat biorę neurontin ,900 dziennie na okropnie bóle głowy, mam niedoczynność tarczycy leczone, nadciśnienie leczone,silną depresja biorę tritico 300 od 3 miesięcy, przy próbie odstawieniu neurątinu totalna depresja i zwiększone opisane objawy,nie mogę normalnie pracować z taką pustką w głowie myślę o samobójstwie

Witam Pana
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą depresji.
Część z nich może być też skutkiem ubocznym
długotrwałego stosowania leków.
Żeby powstrzymać Pana zaburzenia psychoruchowe,
należy nie tylko leczyć depresję, ale ją wyleczyć.
Zapewne wie Pani o tym, że środki farmakologiczne
nie leczą depresji ani żadnych dolegliwości
i nie rozwiązują Pana problemów, jedynie tłumią objawy.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana
i chory nie jest w stanie funkcjonować, konieczne
jest stosowanie środków farmakologicznych.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze
do zniesienia.
Jednak środki farmakologiczne nie leczą ani depresji,
ani jej przyczyny, ani jej konsekwencji.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję,
należy poznać jej naturę, dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Leczenie depresji w procesie odpowiednio
dopasowanej psychoterapii trwa kilka miesięcy, nie wiele lat.
Zatem, zamiast skazywać się na długoletnie męczarnie,
warto pomyśleć nie tylko o leczeniu depresji,
ale także o jej wyleczeniu.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie,

coś tu się nie zgadza, albo Pan coś pokręcił albo pana lekarz.
neurontin jest - o ile wiem - lekiem przeciwpadaczkowym i przeciwkonwulsyjnym, czy cierpi Pan na te dolegliwości ?
Częste skutki uboczne tego leku to bóle głowy, a Pan pisze, że bierze Pan go na bóle głowy ? Tritico także może jako skutki uboczne wywoływać bóle głowy i osłabienie koncentracji ( może to powód zaburzeń pamięci. ) Niemniej jednak uważam, że:
powinien pan skonsultować się z dobrym psychoterapeutą, skosultować się z innym psychiatrą no i ewentualnie przeprowadzić badania neurologiczne.
Pozdrawiam