Jak pozbyć się aft u 23-latki?

Witam. W od maja zeszłego roku zaczęły się moje problemy z jamą ustną. Pojawiały się nawracającą afty i bolesne wychodzenie ósemek. W styczniu laryngolog zdiagnozował grzybice jamy ustnej. Stosowałam Flukonazol i Daktarin. Do tej pory jednak nie zniknął mi biały nalot na języku chociaż się zmniejszył. Zrobiłam wymaz z języka i wyszło, wynik - nie wyhodowano grzybów drożdżopodobnych. Przy górnej ósemce pojawia się co jakiś czas krostka, która daje lekki dyskomfort. Dodatkowo cale górne dziąsło pokrywają czerwone krostki, które nie bolą. Ze względu na bulgotanie w jelitach zrobiłam badanie na kalprotektyne, której wynik mnie przeraził - 2800. Czy to wszystko może być spowodowane grzybicą ogólnoustrojową?

Na pewno nie jest to grzybica ogólnoustrojowa ponieważ objawy były znacznie cięższe natomiast bez badania laryngologicznego trudno jest postawić ostateczną diagnozę warto Natomiast w diagnostyce takich dolegliwości uda się do laryngologa który może na wizycie wykonać badanie endoskopowe krtani oraz gardła Dolnego za pomocą fiberoskopu Aby wykluczyć inne przyczyny takie jak refluks krtaniowo-gardłowy zdarza się że pacjenci cierpiący na afty mają stany niedoborowe lub po prostu przewlekłe drażnienie błon śluzowych refluksem natomiast mity odnośnie grzybiczego pochodzenia AFT zostały już dawno obalone