Co na afty w jamie ustnej?

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące tego, co na afty można zastosować, jakieś skuteczne leki. Jak wyleczyć afty? Mam ich całą jamę ustną, około 9 :( Co zastosować na afty? Dokuczają mi już od dawna, pojawiają się na wargach, dziąsłach, policzkach - różnie. Nie muszę dodawać, że strasznie bolą i nie wiem już jak sobie z nimi poradzić. Czy może są jakieś domowe sposoby na afty? Albo jakieś skuteczne leki o bardzo silnym działaniu? Zaznaczam, że nie byłam z moim problemem u lekarza, jakoś miałam przed tym duże opory... Co na afty zastosować? Chciałabym również dopytać czy aftami można zarazić drugą osobę? Czy całując się z chłopakiem nawet tylko tak delikatnie jest możliwe, że afty wystąpią tez u niego? Nie chcę go zarazić, on mówi, że to nie jest dla niego problem, ale dla mnie już jest i to duży... Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję zastosować dostępne w aptekach preparaty. Jeżeli dolegliwości nie miną konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć.