Jak pozbyć się krzywej przegrody nosowej?

Dzień dobry. Mam problem z krzywa przegroda nosowa. Znam konsekwencje oddychania przez usta. Ciągły katar spowodował wizyty u laryngologow którzy zalecili usunięcie migdałów. Tak tez zrobiłam. Jest półtora miesiąca po zabiegu, a wydzielina cały czas jest jednak nie o to chodzi. Staram się oddychać nosem jak tylko to możliwe, ale czasem niestety nos jest tak zablokowany, ze oddycham ustami. Czy jeśli jestem już dorosła osoba i nic mi nie rośnie, to kształt mojej buzi może się zmienić? Wiem, ze u dzieciaków oddychanie ustami powoduje asymetrię twarzy czy jakoś tak. Ja mam buzie niby normalna i krzywego zgryzu tez nie mam, ale czy jeśli oddychalabym ustami to mogłoby się zmienić czy już wątpliwe?

Proszę zgłosić się na konsultację do chirurga plastyka. Po konsultacji lekarz powie dokładnie jaką metodę leczenia , bądź operacji można zastosować.