Jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha i ud? Proszę o pomoc w wyborze ćwiczeń i diety.

Mam 15 lat, ważę 61kg i mam 165 cm wzrostu. Chciałbym pozbyć się oponki z brzucha. Interesują mnie ćwiczenia i odpowiednia dieta. Uda mam grube, ale nie aż tak, że mam ich się wstydzić, tylko chcę zmienić ich objętość; przy tym pytaniu także interesują mnie ćwiczenia, które mogę wykonać w domu. A przy okazji chciałbym się dowiedzieć, jak schudnąć i w przyszłości utrzymać to i nie powrócić do takiego stopnia lekkiej otyłości.
15 LAT ponad rok temu

Witam.

Niekiedy wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych, aby masa ciała zaczęła spadać. Przede wszystkim zacznij zdrowo się odżywiać, ale nie stosuj żadnych popularnych diet. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Dodatkowo musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż utrata tkanki tłuszczowej to proces długotrwały, wymaga czasu i poświęceń, zatem nie trać motywacji, ale dąż do wyznaczonego celu.
Pamiętaj również o regularnej aktywności fizycznej. Powinieneś zacząć wykonywać ćwiczenia według planu: 15 minut ćwiczeń siłowych (brzuszki, pompki i inne), a po tym czasie przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.
Mięsnie będą widoczne wtedy, kiedy nie będzie ich pokrywała gruba warstwa tkanki tłuszczowej, co osiągniesz łącząc ćwiczenia z prawidłowym odzywianiem.

Pozdrawiam.